ELMO.pl

Poradnik rodzica - Blog

 1. Najlepsza lekka spacerówka – jaki wózek spacerowy wybrać?

  Wielu rodziców zastanawia się, jaki wózek spacerowy wybrać dla swojego dziecka. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, jednak zwykle stawiamy na lekki wózek spacerowy, który bez większych problemów można zmieścić w samochodzie. Sprawdź nasz ranking spacerówek i przekonaj się, jakie najlepsze wózki spacerowe warto wybrać dla swojej pociechy.

  Najlepsza lekka spacerówka – jaki wózek spacerowy wybrać?

  1. Wózek KinderkraftAll Road

  Wózek spacerowy znanej marki Kinderkraft dedykowany jest w szczególności rodzicom, którzy podczas spacerów poruszają się na nierównych i trudnych dla innych wózków nawierzchniach. Wózek jest lekki w prowadzeniu, jednak dzięki stabilnej konstrukcji zapewnia dziecku bezpieczeństwo jazdy i doskonałą amortyzację. Jest to lekka spacerówka,

  Czytaj więcej »
 2. Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka dziecięcego?

  Okres oczekiwania na przyjście dla dziecka na świat nie jest dla rodziców łatwy. To czas, w którym skompletować trzeba wyprawkę. Jednym z jej elementów jest wózek dziecięcy. Każdy rodzic, który choć raz był w sklepie z wózkami, doskonale wie, że wybór nie jest łatwy. Na rynku bowiem dostępnych jest wiele rodzajów i modeli wózków dziecięcych. Warto zatem przed zakupem zapoznać się z podstawowymi i praktycznymi informacjami na ten temat. Te z pewnością pomogą przy wyborze takiego modelu, który najlepiej spełniać będzie oczekiwania.

  Wózek dziecięcy i jego wielofunkcyjność

  Odpowiadając na pytanie, na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka dziecięcego, zacząć trzeba od jego funkcjonalności. Już od dłuższego c

  Czytaj więcej »
 3. Koła piankowe, żelowe czy pompowane - jakie wybrać do wózka dziecięcego?

  Zdajemy sobie sprawę, że pierwszy wspólny spacer z dzieckiem jest dla świeżo upieczonych rodziców niezwykle ważnym wydarzeniem. W ich pamięci na długo pozostanie ten moment. Dlatego też tej wyjątkowej chwili nic nie powinno przyćmić. W trosce o Twoją pociechę prezentujemy wózki, których koła zapewniają komfortowy spacer zarówno dziecku, jak i jego rodzicom. Sprawdzą się na niejednej nawierzchni i będą Wam pomagać, aż malec nie zacznie sam biegać.

  Koła w wózku dziecięcym – dlaczego ich wybór jest tak ważny?

  W ofercie naszego sklepu odnajdziesz modele wózków wyposażone w różne rodzaje kół - piankowe, żelowe i pompowane. Ten podział nie oznacza jednak, że poszczególne modele są lepsze lub gorsze. Technologia wykorzysta

  Czytaj więcej »
 4. Podróż z niemowlakiem samochodem - jak przygotować i przewozić noworodka?

  Pierwsza podróż z nowonarodzonym dzieckiem bywa wyzwaniem zarówno dla młodych rodziców, jak i dla maluszka. Dlatego warto się do niej odpowiednio przygotować. Pierwszy przejazd wcale nie musi być trudny, należy jednak wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Sprawdź, jakie!

  Jak przewozić niemowlę w samochodzie? Przede wszystkim bezpieczeństwo

  Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, każde dziecko do 150 cm wzrostu powinno być przewożone w specjalnie do tego celu przeznaczonym foteliku. W przypadku podróży z noworodkiem jest to szczególnie ważne. Pod żadnym pozorem malec nie może podróżować bez fotelika. Podróż w ramionach rodziców jest nie tylko niezbyt wygodna, ale równi

  Czytaj więcej »
 5. Kiedy i jak często zmieniać smoczek i butelkę?

  Wśród młodych rodziców pojawia się wiele pytań dotyczących takiego zagadnienia, jak wymiana smoczka i butelki dla dziecka. Najczęściej dotyczą one tego, kiedy wymienić smoczek w butelce, jak również i samą butelkę. Oczywiście, zależy to od wielu indywidualnych czynników, jednak można się posiłkować pewnymi ogólnymi wytycznymi, które sugerują, kiedy wymiana jest najbardziej odpowiednia.

  Odpowiednia dbałość o smoczki i butelki

  Najważniejszą kwestią, która pozwala na to, by móc skorzystać z przedstawionych wytycznych jest odpowiednia dbałość o butelkę i smoczek. Czyszczenie butelki i smoczka powinno odbywać się po każdym użyciu. Warto pamiętać, że używanie do tego celu twardych szczotek może powodować mikrorysy we

  Czytaj więcej »
 6. Jak zamontowac fotelik w samochodzie?

  Dzień dobry ! :)

  Dziś poruszymy bardzo ważny temat dotyczący bezpieczeństwa Waszych dzieci.

  Prawidłowy montaż fotelika samochodowego gwarantuje bezpieczeństwo naszego dziecka podczas podróży autem. Szacuje się, że w Polsce aż około 70% fotelików jest źle zamontowanych. Przyczyn takiej sytuacji jest bardzo wiele. Część osób nie przywiązuje do tego właściwej uwagi, innym  po prostu wydaje się, że robią to poprawnie. Niestety źle zamontowany fotelik może być przyczyną urazów u naszych pociech nawet podczas niewielkiej kolizji lub nagłego hamowania. 

  Montaż fotelika samochodowego - gdzie najlepiej?

  Montaż fotelika w samochodzie powinniśmy rozpocząć od dokładnego przeczytania instrukcji. Znaj

  Czytaj więcej »
 7. Zmiany, zmiany, zmiany... PRZEBUDOWA !

  Witajcie !

  Strefa niezbędnych drobiazgów doczekała się zmian :)

  Rozbudowana ekspozycja pozwoli na jeszcze większy komfort wyboru ;) Oczywiście ilość asortymentu też wrosła ! Dziesiątki kolorów i rodzajów m.in. smoczków, buteleczek, kubeczków, termoopakowań, grzechotek, gryzaków, maskotek, przywieszek z pozytywką, talerzyki, sztućce, poprzez wszelkie akcesoria i płyny do pielęgnacji, aspiratory, osłonki na piersi, termometry, sztućce, folie przeciwdeszczowe, adaptery do wózków i fotelików oraz wiele innych... Pojawiły się też nowe podesty - nawiązaliśmy współpracę z kolejnym producentem przepięknych wózków. Naprawdę ich stylistyka zapiera dech w piersi - coś pięknego. Ale dziś nie za dużo na ten temat, więcej w jutrzejszym blogu ;)

  Czytaj więcej »
 8. ELMO.pl Jak to wszystko się zaczeło ?

  Dzień dobry !
  Niezmiernie miło nam powitać Was na naszym debiutanckim blogu :)

          Lata doświadczeń w branży dziecięcej, wiele spostrzeżeń, pasja połączona z chęcią rozwoju, marzenia o czerpaniu satysfakcji z pracy i stworzeniu własnych standardów. Ta wybuchowa mieszanka ostatecznie zdecydowała o powstaniu marki ELMO.pl - specjalistycznego sklepu z fotelikami samochodowymi, wózkami oraz akcesoriami dla niemowląt. Staraliśmy się wypracować własny model funkcjonowania w którym główny nacisk kładziemy kompetencję doradców i wysokie standardy jakości produktów przy jednoczesnym zachowaniu przestępności cen. 

   

   

  Czytaj więcej »